Altronix AL300PD4CB220 Power Supply Charger, 4 PTC Class 2 Outputs
Brand86522
SKUAL300PD4CB220
AL300PD4CB220 is a multi-output power supply/charger that converts a nominal 220VAC 50/60Hz input into four (4) 12VDC or 24VDC outputs.
Input
  • Nominal 220VAC (working range 198VAC – 256VAC), 50/60Hz, 1.7A
  • Input fuse rated @ 3.5A/250V
Output
  • 12VDC or 24VDC selectable output
  • 12VDC or 24VDC @ 2.5A supply current
  • Four (4) PTC protected outputs (auto-resettable)
  • Outputs are rated @ 2.5A