Altronix SMP10PM24P8CB 8 PTC Outputs Power Supply Charger, 24VDC @ 10A, 115VAC, Supervision, BC300 Enclosure
Brand86522
SKUSMP10PM24P8CB
ALTRONIX SMP10PM24P8CB Key Features
ALTRONIX SMP10PM24P8CB Detailed Specifications
Output Voltage 24VDC
Output Current 10A
Input Voltage 115VAC
Enclosure Type BC300 Enclosure
Supervision AC fail, low battery, battery presence
Protection Features Short circuit, thermal overload
Battery Compatibility Sealed lead acid or gel type
Additional information
Weight 2.000000 lbs
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Altronix SMP10PM24P8CB 8 PTC Outputs Power Supply Charger, 24VDC @ 10A, 115VAC, Supervision, BC300 Enclosure”
There are no reviews yet.