InVid ULT-ALLMIP37 2 Megapixel Analog Indoor Mini Board Camera with 3.7mm Lens
InVid ULT-ALLMIP37 Camera Features
  • CVBS (960H) Option: Provides compatibility with traditional analog systems for easy integration.
  • 25 x 25mm Mini Square: Compact size allows for discreet installation in tight spaces.
  • 12VDC Operation: Standard power supply for easy setup and compatibility with existing systems.
Detailed Camera Specifications
Camera Type Analog Indoor Mini Board Camera
Resolution 2 Megapixels
Lens 3.7mm
Image Sensor 1/3” Panasonic 2.2 Megapixel Progressive Scan CMOS
Video Output 1080p Hybrid HD (TVI/CVI/AHD), CVBS (960H) Option
Noise Reduction 3D-DNR (Digital Noise Reduction)
Low Light Capability Sens-up
Dynamic Range D-WDR (Disabled when in CVBS mode)
Size 25 x 25mm Mini Square
Power Supply 12VDC
Additional information
Weight 0.5 lbs
There are no reviews yet.
Be the first to review “InVid ULT-ALLMIP37 2 Megapixel Analog Indoor Mini Board Camera with 3.7mm Lens”
There are no reviews yet.